fbpx

Backbone One USBC, E zezë (PH)

89.99119.99 (-25%)

In stock

850041963143

 

SKU: BB-51-P-BR Categories: , ,

89.99119.99 (-25%)

Përshkrimi

Rreth Backbone
Me telefonat celularë të fuqishëm dhe të aftë për lojëra që po bëhen gjithnjë e më të përballueshëm, popullariteti i lojërave celulare është në rritje. Por përvoja që ata ofrojnë është e kufizuar nga kontrollet e mprehta të ekranit me prekje me pak reagime. Ky është veçanërisht një problem për shërbimet e transmetimit të lojërave, të tilla si PlayStation Remote Play, që ju lejojnë të luani tituj të destinuar për tastierë fizike – xhami thjesht nuk ndihet aq mirë sa shkopinjtë analogë.
Për të mbushur boshllëkun midis lojërave celulare dhe kontrollit të cilësisë së konsolës, kontrolluesi i Backbone One u lançua më 1 janar 2021 për iPhone, i ndjekur nga një version USB-C për Android në 2022. Gjenerata e dytë Backbone One u lëshua në tetor 2023, së bashku me një këllëf të veçantë.
Aktualisht, produktet e Backbone janë të disponueshme në mbi 80 vende, 500 shitës me pakicë dhe 16 mijë lokacione me pakicë, me mbi 80% të tregut në tregjet kryesore.
Backbone One – Karakteristikat kryesore
Backbone One transformon çdo pajisje iPhone ose Android në një tastierë lojrash celulare. Thjesht duke u futur në një telefon, lojtarët mund të luajnë pothuajse çdo lojë ose shërbim që mbështet kontrollorët, si Apple Arcade dhe Google Play Store. Ata madje mund të transmetojnë lojëra nga PlayStation ose PC e tyre.
Këtu janë disa karakteristika kryesore të Backbone One:
 • Cilësia e konzollës në lëvizje : Backbone One është krijuar me përpikëri për të qenë sa i rehatshëm dhe i lëvizshëm, duke shfaqur këmbëza analoge ultra të gjera, shkopinj gishtash shumë të saktë dhe butona D-jastëk reagues.
 • Përshtatje dhe kontroll i përmirësuar : Pajisja e gjeneratës së dytë përmban dy grupe adapterësh magnetikë për një përshtatje më të mirë të telefonit dhe një tastierë D të riformuar për reagim më të mirë, duke siguruar kontroll superior në zhanre të ndryshme të lojërave.
 • Përvoja e integruar e përdoruesit : Aplikacioni Backbone organizon bibliotekat e përmbajtjes dhe shërbimet e transmetimit të lojërave në një përvojë të integruar të përdoruesit, duke i lejuar përdoruesit të zbulojnë lojëra premium brenda sekondave.
 • Opsione të gjithanshme të lojërave : Përdoruesit mund të zgjedhin nga një gamë e gjerë lojërash në App Store dhe Google Play Store, si Call of Duty: Mobile dhe Roblox, ose të transmetojnë përmes shërbimeve të lojërave cloud si Xbox Game Pass, Apple Arcade, GeForce TANI dhe Amazon Luna. Për pajisjet Android, PS Remote Play është i pajtueshëm me Backbone One – PlayStation Edition.
 • Përputhshmëria universale : Kontrolluesi funksionon me pajisjet iPhone (iOS 15 ose më të reja) dhe Android (10.0 ose më të reja) që kanë një lidhës USB-C, duke përfshirë serinë krejtësisht të re iPhone 15.
 • Këllëf transporti Premium – Një këllëf e lehtë, portative që ruan çdo model Backbone në mënyrë të sigurt dhe efikase. Një guaskë e jashtme e fortë dhe e brendshme e derdhur siguron mbrojtje kundër goditjeve, kërcitjeve dhe rënieve (shitet veçmas).
Çfarë e bën Backbone unik, krahasuar me konkurrencën:
 • Oferta e aplikacionit Backbone+  është unike. Ai i lejon konsumatorët të kenë akses në lojërat e integruara në Cloud, konsolën në shtëpi (luaj në distancë) dhe shërbimet (apple Arcade, etj) në një vend.
 • Është e vetmja markë që ka licencën e PlayStation.
 • Konsumatorët janë shumë të angazhuar me produktin. Dëshmi për këtë janë SASIA dhe CILËSIA e komenteve (shembull: në Apple App Store: +30 mijë komente dhe një vlerësim prej 4.8/5.0)
Linja e produkteve të disponueshme
Produktet e mëposhtme do të jenë të disponueshme në treg në rajonin tonë:
 • Kontrolluesi Backbone One  (USB-C) – Kontrolluesi standard i zi për Android dhe iPhone 15
 • Backbone One – PlayStation Edition  (USB-C) – Dizajni i licencuar zyrtarisht i PlayStation, i frymëzuar nga kontrolluesi DualSense me paraqitjen e butonave që përputhen. Për Android dhe iPhone 15.
 • Backbone One – PlayStation Edition (Lightning) – PlayStation Design me lidhës rrufeje vetëm për modelet iPhone (seri 14 e lart)
 • Këllëf mbajtëse – E zezë – Këllëf mbajtëse e zezë me markë kurrizore
 • Carry Case – PlayStation Edition – Carry Case with PlayStation Branding.

Kategoritë

Backbone One USBC, E zezë (PH)

89.99119.99 (-25%)

Shtoje në shportë