fbpx

Xiaomi Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount

34.9959.99 (-42%)

In stock

Category:

34.9959.99 (-42%)

Përshkrimi

Xiaomi Mi Camera 2K me montim magnetik të kthyeshëm, lente 3 MP me rezolucion video 2K dhe ndriçues IR të shikimit të natës

Lente 3 MP – Rezolucioni 1296p 2K – Këndi i shikimit 125° – Shikimi IR natën – Zbulimi i lëvizjes me AI – Telefonata në dy drejtime

Mbroni atë që ka vërtet rëndësi me Mi Camera 2K (Magnetic Mount) , rinovimin e montimit magnetik të mirënjohur Xiaomi Mi Camera 1080P , i cili ruan shikimin IR të natës , zbulimin e lëvizjes AI dhe thirrjet në dy drejtime , tani me cilësi ultra të qartë imazhi 2K. Lexoni për të mësuar më shumë rreth tij!

Cilësi imazhi 2K me definicion të lartë në 1296p

Nuk ka asgjë si të ndiheni rehat dhe të sigurt në shtëpinë tuaj… Kjo është arsyeja pse montimi magnetik i Xiaomi Mi Camera 2K është i pajisur me një lente 3 MP me rezolucion 2K në 1296p , e cila ofron cilësi imazhi të përsosur dhe të detajuar. Zmadhoni dhe do të shihni që as nuk del jashtë fokusit!

Me vizion natën falë LED-ve infra të kuqe

Nuk ka rëndësi sa është ora: regjistroni gjithçka pa ndërprerje gjatë gjithë ditës. Falë ndriçuesit infra të kuqe me llamba 940 nm , Mi Camera 2K rrit dukshmërinë në mjedise të errëta, qoftë natë, ditë apo dritat janë të fikura.

Telefonata në dy drejtime me mikrofon dhe altoparlant

Komunikoni me personin në anën tjetër të kamerës: përdorni atë për të qortuar fëmijën e fqinjit që hyn fshehurazi në kopshtin tuaj, apo edhe për të mbajtur një sy mbi fëmijën ose kafshën tuaj shtëpiake. Në të vërtetë, Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount integron mikrofonin dhe altoparlantin për thirrje të dyanshme . Nuk ka rëndësi se ku jeni!

Sinjalizim për zbulimin e lëvizjes me AI

Sikur të mos mjaftonte kjo, përmes integrimit të teknologjive të ndryshme të Inteligjencës Artificiale , kamera Mi Home Security 2K përcakton me saktësi lëvizjet e dyshimta të njeriut, duke shmangur dhe filtruar alarmet false, për të dërguar një njoftim në telefonin tuaj dhe për t’ju njoftuar për çdo anomali. Lidheni atë me APP-në Mi Home për të shijuar këtë veçori dhe shumë të tjera!

Dy opsione ruajtjeje dhe skedarë të koduar

Kamera Mi 2K me montim magnetik gjithashtu mbështet dy forma ruajtjeje : në cloud ose përmes kartës Micro SD , kështu që ju mund të rishikoni videot e regjistruara më vonë në smartphone ose tablet.

Përveç kësaj, të gjithë skedarët e mbledhur do të kodohen në mënyrë të përshtatshme për të mbrojtur privatësinë tuaj, ndërsa teknologjia e përparuar e kodimit të videos H.265 siguron transmetim më të butë dhe gjerësi bande të reduktuar pa kompromentuar detajet.

Komoditeti i një shtëpie të zgjuar

Nuk mund të harrojmë të përmendim një tjetër nga veçoritë më të mira të Xiaomi Mi Camera 2K , që nuk është gjë tjetër veçse lehtësia e përdorimit . Kjo për shkak se kjo është e përputhshme me dy nga platformat më të përdorura Smart Home: Google Home dhe Amazon Alexa . Thjesht telefononi asistentin tuaj për të kontrolluar montimin magnetik të kamerës Mi me zërin tuaj .

Montim magnetik për instalim të lehtë

Së fundi, dizajni i rrumbullakët dhe kompakt i Mi Camera 2K Magnetic Mount ju lejon ta vendosni lehtësisht në çdo cep të shtëpisë, duke kaluar plotësisht pa u vënë re. Përveç kësaj, siç sugjeron emri i tij, ai përfshin një montim magnetik  me rregullim rrotullues 180º , si dhe një ngjitës ngjitës , kështu që instalimi i tij do të jetë gjithashtu shumë i thjeshtë.

Në çdo rast, konfigurimi i tij bëhet në vetëm 3 hapa:

 •  – Shkarkoni aplikacionin Xiaomi Home në smartphone ose tablet.
 •  – Lidheni kamerën me një burim energjie.
 •  – Hapni aplikacionin dhe skanoni kodin QR në fund të pajisjes për ta lidhur atë. Dhe kjo eshte!

Specifikimet teknike Xiaomi Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount:

 • Parametrat e përgjithshëm
  • Marka: Xiaomi
  • Produkti: Kamera e vëzhgimit
  • Emri: Mi Camera 2K (Magnetic Mount)
  • Modeli: MJSXJ03HL
  • Ngjyra: E bardhe
 • Parametrat teknikë
  • Rezolucioni: 2304 x 1296 f
  • Këndi i shikimit: 125º
  • Kodimi i videos: H.265
  • Ruajtja: Kartë Micro SD (shitet veçmas)
  • Furnizimi me energji elektrike: 5V 1A
  • Temperatura e funksionimit: -10 ° C ~ 50 ° C
  • Përmasat: 60 x 48 x 67.5 mm
 • Lidhshmëria
  • Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n 2.4 GHz
  • APP: Xiaomi Home
  • Përputhshmëria: Android (6.0 ose më i lartë), iOS (11.0 ose më i lartë)
 • Përmbajtja e paketës
  • 1 x Kamera e sigurisë në shtëpi Xiaomi Mi 2K me montim magnetik
  • 1 x montim magnetik
  • 1 x kabllo energjie
  • 1 x jastëk metalik
  • 1 x Manuali i Përdoruesit

Kategoritë

Xiaomi Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount

Xiaomi Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount

34.9959.99 (-42%)

Shtoje në shportë