fbpx

Xiaomi Mi Purifier 3C

99.99179.99 (-44%)

In stock

ërshkrimi i produktit Pastrues i ajrit Xiaomi Mi 3C

Pastruesi i ajrit Xiaomi Mi 3C mund të eliminojë të gjitha llojet e grimcave ndotëse në ajër, të tilla si bakteret, viruset, alergjenët, pluhuri, flokët, fibrat e pambukut, smogu, tymi, poleni, aromat nga kuzhina dhe kafshët shtëpiake, zbokthi, marimangat, midis të tjerët.

Ky pastrues ajri për dhomën e gjumit mund të zhvillojë CADR (Clean Air Delivery Rate) deri në 320 m3/h dhe mund të mbulojë deri në 106 m2 në 60 minuta . Ka 3 filtra pastrues : një filtër primar që eliminon grimcat e vogla, një filtër me efikasitet të lartë që fshin grimcat e thithshme, bakteret dhe viruset, dhe karbonin e aktivizuar që zhduk përbërjet e paqëndrueshme, gazin dhe aromat.

Ekrani dixhital LED tregon tre ngjyra për cilësinë e ajrit, ndriçimi mund të rregullohet dhe lejon manipulimin e funksioneve në modalitetin automatik, modalitetin e pezullimit dhe modalitetin e preferuar. Ky pastrues ajri për shtëpinë është i mrekullueshëm për një gjumë të mirë natën falë nivelit të ulët të zhurmës prej 31 decibel. Përveç kësaj, ai mund të kontrollohet nga aplikacioni My Home nëpërmjet Wi-Fi, i pajtueshëm me iOS dhe Android, dhe me një asistent zanor si Google Assistant dhe Amazon Alexa.

Mi pastruesi i ajrit 3C:
– Frymë rehat me pastrimin efikas të vërtetë HEPA
– Bërthama e filtrit me tre shtresa shumë efikase me filtrin e integruar True HEPA mund të arrijë një PM CADR deri në 320 m³/h dhe, së bashku me 360° Sistemi i qarkullimit të kanalit të ajrit, pastron me shpejtësi të lartë për ajrin e pastruar afatgjatë.

Karakteristikat:

– 320 m³/h PM CADR*
– Ofron 5330 litra ajër të pastruar në minutë*
– Filtri i vërtetë HEPA
– Heq 99,97% të grimcave 0,3μm*
– Efikasitet mbulimi 106 m2/h*
– Pastrim me shpejtësi të lartë
– Precision i lartë sensorë lazer
– Shpejtësia e pastrimit ndryshon automatikisht
– Ekrani dixhital LED
– Përditësimet në kohë reale të cilësisë së ajrit
– Kontrolli inteligjent
– Aplikacioni Mi Home/Xiaomi Home + zëri AI

– Shëndeti i familjes suaj ndikohet nga PM2.5, bakteret, viruset dhe poleni të pezulluara në ajër, gazra të dëmshëm të mobiljeve si formaldehidi dhe substanca të fshehura në batanije dhe divane, duke përfshirë flokët dhe pluhurin.
Ajri që thithni është i mbushur me rreziqe të fshehta

Qarkullimi 360° për pastrim me shpejtësi të lartë që siguron ajër të freskët në një çast:
– Me 320 m³/h PM CADR, sistemi i qarkullimit tredimensional 360° është në gjendje të pastrojë plotësisht ajrin
në një dhomë 106 m2 një herë në orë për të siguruar frymëmarrje të freskët në një çast.

Filtri i vërtetë HEPA heq në mënyrë efikase 99,97% të ndotësve:
– Një kombinim i tre shtresave – një filtër primar, filtri i vërtetë HEPA dhe karboni aktiv me cilësi të lartë – largon në mënyrë efektive PM2.5, bakteret, viruset, polenin, formaldehidin, aromat etj. Frymë rehat me një dalje të vazhdueshme të ajrit të pastruar

Karbon aktiv me cilësi të lartë:
– Karboni i aktivizuar me cilësi të lartë thith formaldehidin, komponimet organike të avullueshme (VOCs) dhe gazrat e tjerë të dëmshëm dhe thith aromat.

Filtri i vërtetë HEPA:
– Filtri i vërtetë HEPA filtron grimcat e thithshme, duke hequr në mënyrë efektive 99,97% të grimcave me diametër të barabartë ose më të madh se 0,3 μm dhe patogjenë si bakteret, viruset, alergjenët.

Filtri primar:
– Filtri primar heq në mënyrë efikase pluhurin, qimet, grimcat e imta dhe grimcat e tjera të mëdha.

Heqja 99,99% e baktereve dhe viruseve me efikasitet të lartë Ajri i sigurt dhe i pastër:
– Filtri True HEPA largon fuqishëm viruset dhe bakteret nga ajri, përmirëson cilësinë e ajrit të brendshëm dhe e mban ajrin e frymëmarrjes të sigurt dhe të pastër për familjen tuaj.

Kontrolloni cilësinë e ajrit me ekranin dixhital LED:
– Ekrani dixhital LED i përmirësuar tregon informacion të saktë në kohë reale për vlerat PM2.5, statusin Wi-Fi dhe mënyrën e funksionimit. Unaza e dritës me tre ngjyra mund të përdoret si një referencë me shpejtësi të lartë për cilësinë e ajrit të brendshëm, duke ofruar një pamje të qartë të cilësisë së ajrit që thithni.

Shkëlqimi i rregullueshëm i ekranit:
– Mund të zgjidhni manualisht një nga tre mënyrat e ndriçimit të ekranit — ultra të ndritshëm, me dritë të ulët dhe gjithmonë ndezur — që t’i përshtatet më së miri mjedisit tuaj, për shikim të qartë gjatë ditës dhe një ekran pa shqetësim gjatë natës.

Monitorim i ndjeshëm, rregullim automatik i shpejtësisë Ofron ajër të pastër në mënyrë efikase:
– Sensorët lazer me precizion të lartë ofrojnë lexime të menjëhershme dhe të sakta të cilësisë së ajrit të brendshëm. Përdorni “Modalitetin automatik” për rregullime automatike të shpejtësisë së pastrimit bazuar në cilësinë aktuale të ajrit për pastrim efikas dhe të kursimit të energjisë së ajrit.

Aplikacioni Mi Home/Xiaomi Home + zëri AI Kontroll inteligjent për ajër me cilësi të mirë:
– Me aplikacionin Mi Home/Xiaomi Home, mund të përdorni telefonin inteligjent për të monitoruar cilësinë e ajrit të brendshëm gjatë gjithë kohës, kontrolloni në distancë pastruesin tuaj të ajrit, vendosni kthesën -kohët e ndezjes dhe fikjes, dhe lidhuni me produkte të tjera Mi Smart. Mbështet si Google Assistant ashtu edhe sistemin inteligjent Alexa AI për kontroll të lehtë zanor.

Pastron ajrin tuaj me një sipërfaqe bazë më të vogël se ajo e letrës A4:
– Me një sipërfaqe bazë prej vetëm 576 cm2 (letër A4 – 623,7 cm2), Mi Air Purifier 3C kursen hapësirë ​​dhe mund të vendoset kudo.
– I qetë si miu, pa ndërprerje në gjumin tuaj
– Edhe ata që flenë lehtë nuk do të shqetësohen nga ky pastrues ultra i qetë.

Kursen energji me një konsum maksimal energjie 24-orëshe prej 0,7 kWh:
– Motor DC pa furça me efikasitet të lartë 29W me konsum të ulët të energjisë për pastrimin e ajrit gjatë gjithë orarit.

Bërthama e filtrit mund të ndryshohet lehtësisht:
– Zëvendësoni bërthamën e re të filtrit në tre hapa të shpejtë dhe të thjeshtë. Rekomandohet zëvendësimi i elementit të filtrit çdo 6 deri në 12 muaj.

Specifikimet:

– Pesha neto e produktit: Përafërsisht. 4,6 kg
– Dimensionet e produktit: 240 × 240 × 520 mm
– Efikasiteti i mbulimit: 106m2/h
– Zhurma: ≤61dB(A)
– Tensioni nominal: 100-240V
– Frekuenca e vlerësuar: 50/60Hz
– Fuqia e vlerësuar: 29W
– PM CADR: 320m3/h
– Formaldehyde CADR: 60m3/h

Përmbajtja e paketës:
– Mi pastruesi i ajrit 3C × 1
– Filtri i vërtetë HEPA x 1
– Manuali i përdorimit ×1

Shiko më pak

Category:

99.99179.99 (-44%)

Kategoritë

4

Xiaomi Mi Purifier 3C

99.99179.99 (-44%)

Shtoje në shportë