fbpx

Motherboard ROG STRIX B660-G GAMING WIFI

269.99299.99 (-10%)

In stock

ROG STRIX B660-G GAMING WIFI

Pllakë amë Intel ®  B660 LGA 1700 mATX me PCIe ® 5.0, 12+1 faza të energjisë, mbështetje për memorien DDR5, Profili i memories së përmirësuar ASUS, Anulimi i zhurmës me AI në dy drejtime, Ftohja AI, Rrjeti me AI, WiFi 6 (802.11ax), Intel 2. Ethernet, dy fole PCIe 4.0 M.2 me ftohës, USB 3.2 Gen 2×2 Type-C® , SATA dhe ndriçim RGB Aura Sync

  • Priza Intel® LGA 1700: Gati për procesorët Intel® Core™ të gjeneratës së 13-të dhe procesorët Intel® Core™ të gjeneratës së  12 – të , Pentium® Gold dhe Celeron®
  • Zgjidhja optimale e energjisë: 12 + 1 faza të energjisë me lidhës të energjisë ProCool, mbytës aliazh me cilësi të lartë dhe kondensatorë të qëndrueshëm për të mbështetur procesorët me shumë bërthama
  • Dizajni termik i optimizuar: Mbulesa e integruar I/O dhe ngrohëset VRM me jastëk termik me përçueshmëri të lartë dhe dy ngrohës në bord M.2
  • Rrjetëzimi me performancë të lartë: Intel WiFi 6 (802.11ax) në bord dhe Ethernet Intel 2.5 Gb me ASUS LANGuard
  • Lidhshmëria më e mirë e lojërave: Mbështet daljen HDMI ® 2.1 dhe DisplayPort  1.4, dy fole M.2, si dhe USB 3.2 Gen 2×2 Type- 
  • Kontrolli inteligjent: Ftohja ekskluzive e ASUS-it, rrjetëzimi me AI dhe anulimi i zhurmës së AI në dy drejtime për të thjeshtuar konfigurimin dhe për të përmirësuar performancën
  • DIY Friendly Design: M.2 Q-Latch, mburojë I/O e montuar paraprakisht, butoni Q-LED dhe BIOS FlashBack 
  • Personalizimi i pakrahasueshëm: Ndriçimi RGB ekskluziv i Aura Sync ASUS, duke përfshirë një kokë RGB dhe tre tituj RGB të adresueshëm të Gen 2
  • Audioja e lojrave lider në industri: Kodeku SupremeFX S1220A me amplifikuesin Savitech SV3H712, së bashku me Anulimin e Zhurmës nga AI, DTS ® Sound Unbound  dhe Sonic Studio III
  • Softuer i njohur: provë falas 60-ditore e AIDA64 Extreme dhe një panel intuitiv UEFI BIOS me MemTest86 të integruar

269.99299.99 (-10%)

Kategoritë

Motherboard ROG STRIX B660-G GAMING WIFI

269.99299.99 (-10%)

Shtoje në shportë